Specjaliści
w twojej okolicy

sprawdź

DANIEL SCHRALL i WUNIBALD SCHRALL MIĘDZYNARODOWYMI MISTRZAMI POLSKI PARKIECIARZY

 

 

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI PARKIECIARZY

DANIEL SCHRALL i WUNIBALD SCHRALL MIĘDZYNARODOWYMI MISTRZAMI POLSKI PARKIECIARZY

MISTRZ I UCZEŃ – budma 2015

 

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, wzorem poprzednich lat, zorganizowało w Poznaniu na targach Budma 2015, bogaty program wydarzeń dla branży podłogowej. W imprezie wzięli udział znaczący w branży parkieciarskiej producenci chemii (kleje ,lakiery, grunty…), maszyn i urządzeń, parkietów, listew , firmy usługowe (parkieciarskie), znakomici prelegenci oraz … zawodnicy-uczestnicy Międzynarodowych Mistrzostw Polski Parkieciarzy w nowej formule MISTRZ+UCZEŃ. Wszystko przy ogromnym zainteresowaniem mediów: prasy , TV , portali branżowych i odwiedzających. Seminaria i szkolenia tematyczne, pokazy - dla profesjonalistów z zakresu techniki robót parkieciarskich i wykładzinowych, najnowsze technologie i materiały, nowoczesne urządzenia technika pomiarowa, obsługa prawna i marketingowa klienta, informacje rynkowe, dualne kształcenie zawodowe, BHP oraz dla odwiedzających klientów – porady rzeczoznawców , mistrzów parkieciarstwa.

 Ale po kolei… .

 

Najważniejszym wydarzeniem były MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI PARKIECIARZY w formule: MISTRZ I UCZEŃ

Dla podkreślenia roli kształcenia dualnego w zawodzie, zaproszono do zawodów pary składające się z mistrza i jego ucznia. W konkursowe szranki stanęły zespoły z Polski: Krzysztof i Jarosław Ratke, Krystian Radio i Kamil Radio, Jerzy Szylar i Dawid Szylar, Hubert Król i Karol Byszkiewicz oraz Adam Dąbrowski i Michał Rogowski, z Niemiec - Daniel Schrall i Wunibald Schrall, z Czech - Marian Hulec i Martin Hulec, z Białorusi - Dzmitry Yatsuk, ewgen Slipenko oraz para włosko-austriacka - Nico Fenkart i Christian Oberarzbacher. Zawodnicy przygotowali własne wzory


 

Z dwudniowej rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół niemiecki: Daniel Schrall i Wunibald Schrall (ojciec i syn).. Ich wzór o wymiarze 1100x1100 mm był nie tylko bardzo urozmaicony i trudny techniczne, ale przede wszystkim perfekcyjnie ułożony.

 


Licznie zebrana targowa publiczność swoim faworytem uczyniła efektowny wzór Krzysztofa i Jarosława Ratke, którym jury przyznało drugą nagrodę. Na III miejscu uplasowała się para Marian Hulec i Martin Hulec z Czech.

Nagrody główne dla zwycięzców wręczyli w imieniu sponsora generalnego Domalux Profesional Beata Szlełk oraz sponsora głównego firmy Mafell Raif Kohler.

Na uroczystej gali wręczenia nagród gośćmi specjalnymi byli minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska i prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik którzy wręczyli nagrodę specjalną – puchar dla najlepszej drużyny Mistrz i Uczeń, ufundowany przez Jacka Tomczaka, przewodniczącego Komitetu Kształcenia Zawodowego Krajowej Izby Gospodarczej, posła na Sejm RP.


 

Żaden z wzorów nie był łatwy do wykonania - ocenił Łukasz Kenio, członek zarządu SPP, członek jury. – Wzory parkietu przygotowane przez zawodników składały się z kilkudziesięciu elementów z dębu naturalnego, merbau, jesionu białego.

Międzynarodowa komisja sędziowska, której przewodniczył Josef Heller,– członek zarządu EUFA P+F (Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej i Posadzkarskiej) podczas oceny prac brała pod uwagę: organizację stanowiska pracy, porządek, przestrzeganie przepisów BHP, zgodność ze sztuką parkieciarską: precyzję wykonania wzoru, dokładność cięć, pomiary i trasowanie wzoru, zamocowanie i trwałość nałożonego wzoru, staranność i czystość, czas wykonania, stopień trudności wzoru, design i naturalnie efekt końcowy. Zawody poprzedziło specjalistyczne szkolenie z zakresu zastosowanych materiałów: olej firmy Domalux – Generalny sponsor mistrzostw, klej firmy Novol, parkiet firmy Dąbex oraz obsługi maszyn firmy Mafell – sponsorów głównych mistrzostw.

Na szczególną uwagę zasługuje bogaty program referatów i prezentacji przygotowanych w ramach strefy podłogowej (szczegóły programu na www.parkieciarzepolscy.com.pl ).

Gośćmi byli również nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych z Poznania

W strefie wydarzeń, zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Parkieciarze Polscy, oprócz emocji związanych z kibicowaniem zawodnikom, wiedzy prezentowanej podczas wykładów, można było uzyskać szczegółowe informacje od przedstawicieli firm branżowych sponsorujących zawody mistrzowskie i imprezy towarzyszące.

 Sponsorem Generalnym była firma : Domalux Profesional.

 

Sponsorami Głównymi: Mafell, Novol, Dąbex

 

Sponsorami: Blanchon, Bochem, Bona, Denzel-Feuchtmesstechnik, Hartzlack, Janser, Mapei

 

Patronat instytucjonalny nad zawodami objęli : PIGPD, ITD, Związek Rzemiosła Polskiego - Wielkopolska Izba Rzemieślnicza, Polska Izba Przemysłowo Handlowa Budownictwa

 

Patronat medialny : Gazeta Przemysłu Drzewnego , drewno.pl, , myfloor, Parkieciarz, Podłoga, Przemysł Drzewny.

 

Równolegle do Mistrzostw odbyła się konferencja zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą ( przy udziale merytorycznym SPP ) z udziałem minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej: „Fach w rękach. Rola samorządu gospodarczego w kształceniu zawodowym.” Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polski Bronisław Komorowski.

Podsumowując wydarzenia i obecność branży podłogowej na targach Budma 2014 Dariusz Kozera – Prezes Stowarzyszenia „Parkieciarze Polscy” powiedział:

Targi Budma 2015, największe spotkanie branży budowlanej w Europie Środkowo-wschodniej to znakomite forum dla promocji profesjonalnego parkieciarstwa i całej branży podłogowej. W tym roku zorganizowaliśmy imprezę wyjątkową z niezmiernie bogatym programem wydarzeń. Głównym i najważniejszym celem była promocja profesjonalnego parkieciarstwa. Jednakże jako samorząd branży parkieciarskiej chcemy mocno wspierać wysiłki MEN, Związku Rzemiosła, Komitetu Kształcenia Zawodowego KIG dla przywrócenia roli kształcenia dualnego w zawodzie i stąd nowa formuła zawodów: Mistrz i Uczeń. Cieszę się, że przyjechali znakomici fachowcy, doświadczeni i ich młodsi uczniowie, którzy zaprezentowali wspaniały kunszt sztuki parkieciarskiej. Tak ogromne przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia naszych niezawodnych sponsorów, którym serdecznie dziękuję nie tylko za finansowanie ale i ogromne osobiste zaangażowanie. Pozwolę sobie tu szczególnie podziękować firmie Domalux Profesional – sponsorowi generalnemu oraz firmie Mafell, na których maszynach zawodnicy pracowali, dla której było to wielkie wyzwanie logistyczne. Nie moglibyśmy tej wielkiej branżowej imprezy zorganizować bez przychylności Zarządu MTP oraz konstruktywnej współpracy i zaangażowania kierownictwa zespołu Budma Pana dyrektora Dariusza Muślewskiego, Pani Violetty Pastwa oraz Pani Ani Bąblińskiej - za co w imieniu parkieciarzy serdecznie dziękuję.    

Najwyżej oceniony wzór niemieckiej drużyny

 

Od lewej dyr Bartosz Zajdler-MTP, Dariusz Kozera-SPP, Minister Joanna Kluzik-Rostkowska, Jerzy Bartnik prezes ZRP

Laureaci mistrzostw


Prezentacja-oleju do parkietu DOMALUX Profesional

 

Uczestnicy rywalizowali na oczach zwiedzających Budmę.

wiecej zdjęć pod adrsem https://www.dropbox.com/sc/19yx6eolbw4nj28/AAAZEjD3BGf3NECZi4GI7rjKa


więcej zdjęć pod adresem https://www.dropbox.com/sc/19yx6eolbw4nj28/AAAZEjD3BGf3NECZi4GI7rjKa


 

 

 

 

Firmy wspierające